نو آوری ها

عکسبرگردان زیر لعابی in-glaze
آیا تا کنون نقش های روی بشقاب های چینی توجه شما را به خود جلب نموده است؟ چه ویژگی ای از یک نقش، نظر شما را به خود معطوف می نماید . سنتی، مدرن یا پست مدرن بودن نقش ها ، براق یا کدر بودن آنها ، استفاده از طلا ، پلاتین و رنگ های استاندارد مجاز، ماندگاری طرح و نقش ، قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی و یا ظروف غذا خوری از مواردی هستند که دارای تاثیر مستقیم بر روی سلامت انسان می باشند. این حقیقت را نمی توان انکار کرد که در برخی کارخانه ها جهت تولید نقش های روی آیتم از مواد غیر استاندارد و گاهاً مضر استفاده می شود . نظر به اهمیت سلامت مصرف کنندگان گرامی ، گروه کارخانجات مقصود همواره از بهترین موادها جهت تمامی تولیدات خود از جمله نقش های روی آیتم استفاده نموده است تا کنون نقش نگارها بر روی ظروف قرار می گرفتند که به مرور زمان کمرنگ می شدند ، اما امروزه گروه کارخانجات مقصود پا را فراتر از روش عادی تولید نقش و نگارها گذارده و وارد مرحله تولید عکسبرگردان های زیر لعابی شده است .
این نوع عکسبگردان بعد از پخت از روی سطح لعاب، به قسمت پایین تر نفوذ می کنند این دما می تواند در محدوده 1050 تا 1250 اتقاق بیفتد در این حالت رنگ به لایه شیشه ای لعاب نفوذ می کند و بین لعاب قرار می گیرد. این نوع عکسبرگردان، دوام و پایداری و طول عمر بیشتری دارد و در مقابل مواد شوینده و ساینده و ماکروفرها بدن تغییر و ثابت می باشد و از نظر بهداشتی به مراتب از سایر دکور های مود استفاده بهتر می باشد.
شرکت سارگل با همکاری شرکت گلنقش طوس اقدام به طراحی و تولید این نوع عکسبگردان ها بر روی ایتم بن چاینا و طیف رنگ متنوع اقدام نموده است.این نوع تولیدات برای اولین بار نمایشگاه تهران به معرض نمایش عموم گذاشته می شود.
بدنه های سرامیکی خاص برای ظروف غذا خوری
زمانی که صحبت از بدنه های چینی غذا خوری میشود ابتدا یاد بدنه های هارد پرسلان هستیم که دارای خصوصیات خاص خود می باشند.
بعد از بدنه های هارد پرسلان نوبه به بدنه های سافت پرسلان یا نرم است که طیف وسیعی را شامل می شود بدنه های استون ور و ارت ور جزء همین نوع می باشند.
در گذر زمان بدنه ها با شکل و سلیقه هایی متفاوت جهت رسیدن به خواستگاه مشتری و جلی رضایت آن طراحی به مورد اجرا گذاشته شده است. این طیف خاص را بدنه های سرامیکی گویند.
گروه تولیدی مقصود در شرکت سارگل و واحد تحقیق و توسعه آن شرکت اقدام به ساخت بدنه سرامیکی نموده است. این بدنه ها علاوه بر رعایت استاندارد ملی و بهداشتی دارای خصوصیت متمایزی می باشد و آن سبکی و استحکام بالا و براقیت و درخشندگی لعاب ان است.
این بدنه در محدوده دمایی 1100 درجه سانتی گراد پخت بیسکوئیت و لعاب آن صورت می گیرد و جزء محدود بدنه هایی است که لعاب و بدنه ان در یک دما پخت می شوند.