مجتمع تولیدی چینی مقصود با مشارکت شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران و اتحادیه کارکنان دولت (اسکاد) با ظرفیت اسمی سالیانه (3000 تن ) به صورت رسمی در 15 اسفندماه 1373 افتتاح گردید .
در همان سال آغازین افتتاح ، ظهور یک تکنولوژی نو در گردهمائی مدیران و کارشناسان و متخصصان سراسر کشور در مجتمع نمایش داده شد و برتری های این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی سنتی گذشته آموزش داده شد . توان نیروهای متخصص و تلاش و همت پرسنل سخت کوش مجتمع باعث شد تا در همان سالهای نخست تکنولوژی استفاده از بال میل های صنعتی تا مرز 100% بازدهی ارتقا یابد . همچنین مصرف مواد خارجی به کمتر از 20% کاهش یابد و اولین لعاب های پخت سریع در مجموعه طراحی گردد . موفقیت شرکت چینی مقصود در پایدار سازی این تکنولوژی در کشور باعث شد که تا سایر شرکت های تولیدی چینی مظروف به این تکنولوژی روی آورده و با کمک و مدد متخصصان این شرکت آن را در میهن اسلامی توسعه دهند .
پیشتازی در تکنولوژی تمام همت جوانان این مرز و بوم نبود بلکه با توجه به نیاز به ارتقاء سطح مدیریت کیفیت در فضای آن روز کشور ، شرکت چینی مقصود اولین سیستم های مدیریت کیفیت (ISO 9001) را در سال 79 پیاده سازی نمود .
استفاده از تکنولوژی پرس های تحت فشار (دوغابی) باعث تنوع بخشی به محصولات گردید به نحوی که ظرفیت تولید با استفاده از امکانات موجود به 5000 تن در سال افزایش یافت . پیشرفت های بی نظیر متخصصان این شرکت در سال های اولیه باعث شد که در سال 1380 اولین بدنه 100% درصد ایرانی با 45% خاک داخل استان در بدنه چینی سخت بکار گرفته شود .
کاهش 50 درجه ای در دمای پخت با حفظ و ارتقاء کیفیت در راستای کاهش انرژی مصرفی از دستاوردهای این مجموعه بوده است . با به روز رسانی تکنولوژی طراحی و ساخت قالب های پرس ایزواستاتیک در همان سالها باعث تنوع بخشی به محصولات و قطع وابستگی ها در این زمینه گردید.
حفظ استاندارد های مدیریت کیفیت، ارتقاء استاندارد های محیط زیست و همراهی پرسنل مجموعه باعث گردید که با استفاده حداکثری در مواد اولیه داخل کشور که خود از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری می کند این مجموعه با کیفیت 95% مطابق استانداردهای ملی ایران علی رغم تمام مشکلات موجود به فعالیت خود هر چه باشکوه تر ادامه دهد.
این مجتمع همیشه در نظر داشته که جز اولین های صنعت چینی مظروف کشور باشد . خطر پذیری فضای باز اطلاعاتی و فشردن دست همکاری و همراهی متخصصان ، دانشجویان و دانش پژوهان و بها دادن به ایده های آنان همیشه به عنوان یک باور در ارتقاء این مجموعه نقش داشته است و هیچگاه از انتشار این تجربیات و در اختیار قرار دادن تجربه متخصصان خود دریغ ننموده است به نحوی که در سال 1378 اولین مجموعه کتاب " تولید چینی مظروف به روش پرس ایزواستاتیک " و در سال 1394 " تکنولوژی تولید چینی بهداشتی " در این مجموعه به چاپ رسیده است .
شرکت مقصود در اين راستا تعهدات خود را به شرح زير اعلام مي‌نمايد:
- بهبود سطح کیفی محصولات
- تخصیص منابع مالی در جهت ارتقا سطح کیفی محصولات
- افزایش تنوع محصولات بر اساس بدنه و طرح های مختلف مطابق با خواسته مشتری
- افزایش رضایت مندی مشتری، پایه تبادلات تجاري ما بوده و چشم انداز مقصود ما مقصود شماست اساس راهبردهاي سازمان است.
-کاهش شکایات و تسریع در فرایند رسیدگی به شکایات مشتریان
- ارتقا سطح علمی و صلاحیت کارکنان
- پيشگيري از آلودگي محيط زيست، مصدومیت و بیماری ناشی از کار مقدم بر هر فعاليتي است.
- رعايت قوانين و مقررات مرتبط با فعاليت هاي جاري و آينده شركت وظيفه همه بخش ها است.
اینجانب با اعلام رئوس خط مشی از همکاران خود می خواهم ضمن ارتقا کیفیت و رعایت مسائل محیط زیستی و ایمنی و بهداشت وحقوق مشتریان در حفظ و نگهداری این سیستم کوشا باشیم .

در زماني كه همه چيز در حال تغيير است، به آساني مي‌توان فكر كرد كه قوانين بنيادين كسب و كار نيز بسرعت تغيير خواهند يافت، ارزش‌هاي محوري سازمان و مديريت سازمان بر اساس اين ارزشها مي‌تواند راهنماي بسيار خوبي جهت رشد و ادامه حيات سازمانها در شرايط كنوني كسب و كار باشد. اين چنين سازمان‌هايي، به عنوان واكنش در برابر تغييرات محيطي، ارزش‌هاي محوري خود را تغيير نمي‌دهند، بلكه در صورت لزوم سعي مي كنند محيط خود يا ساختار هاي قبلي خود را تغيير دهند، تا بتوانند ارزشهاي سازمان خود را حفظ نمايند .سازمان هايي كه رفتارشان حاصل تصميم و انتخاب آگاهانه خودشان و مبتني بر ارزش هاست نه ثمره اوضاع و شرايط - كه واكنشي مبتني بر احساس است - آنها سازمان هايي عامل، موثر و مسئوليت پذيرند .

شرکت چینی مقصود هلدینگ چند رشته‌اي معتبر، کارآمد و متعهد به ذی نفعان که با بهره گیری حداکثری از فرصت‌های اقتصادی و هم افزایی در شرکت‌های زیر مجموعه از منظر شاخص‌هاي بازدهی در میان ده شرکت برتر ایران قرار گیرد.

 

اهداف کلان

1. افزایش بازدهی دارایی‌ها و سرمایه گذاري‌ها

2. رشد سودآوري پایدار

3. حفظ و توسعه سهم بازار و ارتقاء جایگاه برند

04كاهش ميزان حوادث ناشي از كار به ميزان تعيين شده در اهداف سال 1395

05كاهش سطح توليدات تجديد ناپذير زيست محيطي

 

جهت گیری‌های راهبردی

1. تبدیل دارایی‌هاي گروه به مزیت رقابتی در جهت افزایش بازدهی دارایی‌ها

2. متوازن‌سازي سرمایه گذاري‌ها با توجه به سودآوري و بازدهی آنها

3. خلق ارزش پایدار از طریق ایجاد هم افزایی در کسب و کارهاي گروه

4. نهادینه‌سازي تفکر راهبردي در گروه

5. افزایش رضایت ذي‌نفعان گروه

6. حفظ و توسعه سهم بازار همسو با نیاز بازار

7. ارتقاء بهره وري در زنجیره تولید

 

اهم دستاوردهاي گروه در حوزه هلدینگ

- بازنگري، اصلاح و بهینه‌سازي ساختار سازمانی گروه 

- مدیریت هزینه‌ها و افزایش سود عملیاتی و سود خالص در کلیه شرکت‌هاي تابعه

- رتبه اول شاخص‌هاي بهره‌وري 

 

 اهم اقدامات پیشرو

- افزایش تیراژ تولید محصولات در جهت پوشش ظرفیت‌هاي خالی تولیدي

- افزایش صادرات

 

اهم چالش‌هاي پیشرو

- اجراي فاز دوم هدفمندي یارانه‌ها (افزایش قیمت حاملهاي انرژي و به تبع آن افزایش سایر هزینه ها)

- مشکلات ناشی از محدودیت‌های بین المللی

- کمبود منابع مالی جهت تأمین سرمایه ثابت و در گردش مورد نیاز فعالیت‌هاي عملیاتی 

- افزایش هزینه‌هاي مالی

 

هر ساله همزمان با روز جهانی غذا از واحدهای برتر تولید کننده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و تولیدکنندگان برتر محصولات کشاورزی و دامی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی می شود.

در این مراسم که در تاریخ 24 مهر ماه سال گذشته برگزار گردید شرکت چینی مقصود موفق به کسب بالاترین نمره  در گرید A   در سطح استان  شد و در همین راستا  مفتخر به دریافت لوح تقدیر به عنوان واحد تولیدی نمونه سال  1395 گردید و همچنین مسئول فنی نمونه سال نیز ( اقای مهندس مجتبی ملک آبادی زاده) از مجموعه گروه کارخانجات مقصود انتخاب گردید.

دکتر علی اصغر اسماعیل زاده، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه با اشاره به اهداف برگزاری مراسم روز جهانی غذا و تقدیر از واحدهای تولیدی برتر سال 1395 گفت: طبق روال سال گذشته، امسال نیز در مراسم روز جهانی غذا ضمن تقدیر از واحدهای برتر تولید کننده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی از تولیدکنندگان برتر محصولات کشاورزی و دامی نیز که طی سال در تحقق شعار روز جهانی غذا در سال 2016 مبنی بر" ایجاد سیستم های غذایی پایدار برای حصول امنیت غذایی و تغذیه ای " تلاش نمودند، تقدیر به عمل خواهد آمد تا ضمن تشویق این واحدها و معرفی آن‌ها به مردم به عنوان تولیدکنندگان برتر، باعث ایجاد انگیزه در آن‌ها و سایر واحدهای مشابه شویم.

در آستانه برگزاری مراسم انتخاب واحد نمونه، چک لیست هایی موسوم به PRPS به جهت ارزیابی  و ممیزی نمودن واحد فنی شرکت ها و کارخانجات بر روی سایت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بارگذاری میگردد که میبایست کلیه مدیران و مسئولین فنی واحدهای تولیدی آنها را تکمیل نموده و به همراه مستندات ارائه دهند.

این چک لیست ها به منظور اجرای دستورالعمل اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و کلیه واحدهای تولیدی مواد غذایی و آشامیدنی تحت پوشش معاونت غذا و دارو می باشد که شامل 21 بند تکمیلی است  که می بایست بر حسب رعایت موارد (تولیدی –بهداشتی – محیط کار- پرسنل و رعایت کلیات استاندارد های جهانی ) باشد. در ادامه به معیارهای ارزیابی سالانه واحدهای تولیدی نمونه و همچنین شاخص های ارزیابی مسئولین فنی نمونه خواهیم پرداخت:

 

معیارهای ارزیابی سالانه واحد های تولیدی نمونه:

1-     کسب امتیاز از چک لیست PRPS

2-     ارتقا امتیاز PRPS  نسبت به سال گذشته

3-     تنوع تولید

4-     اخذ نشان ایمنی و سلامت

5-     نوآوری و خلاقیت

6-     رشد بخش صادرات

7-     کسب نشان استاندارد یا داشتن نشان استاندارد

8-     داشتن سیستم ردیابی جهت محصولات

9-     نفرات همکاری با انجمن مسئولین فنی

10- همکاری مستمر با اداره نظارت

 

شاخص های ارزیابی مسئولین فنی نمونه:

1- نظارت مستمربر عملكرد صحيح و دقيق تجهيزات توليد

2- نظارت مستمر برعملكرد صحيح و دقيق تجهيزات آزمايشگاه و نظارت بر رعايت اصول GLP

3- نظارت بر رعايت اصول GHP

4- نظارت بر رعايت اصول GMP

5- شناخت  CPوCCP  هاوكنترل آنها درصورت اجراي HACCP در كارخانه

6- همكاري جهت انتقال معلومات وتجربيات به ساير همكاران

7- همكاري فعال با مديريت نظارت برمواد غذايي و...

8- حضور فعال در دوره هاي آموزشي مرتبط

9- اقدام صحيح و به موقع جهت تمديد پروانه ساخت و تكميل فرمهاي ساير پروانه ها

10- اخذ تقدير نامه

11- همكاري با انجمن مسئولين فني و نظارت مستمر بر عملكرد همكاران كنترل كيفيت.....

اکنون که با استعانت از خدامند منان، گروه کارخانجات مقصود با ایجاد روحیه یکدلی، تعاون و کاربرد بهینه منابع و سرمایه های انسانی،  به عنوان واحد برتر استان در سال  گذشته برگزیده گردید و شاهد ارتقاء همه جانبه ایمنی و سلامت و کیفیت در این مجموعه عظیم تولیدی بودیم، زحمات کلیه کارگران، متخصصین و مدیران را ارج نهاده و توفیق روز افزون این مجموعه تولیدی و صنعتی را از خداوند بزرگ مساٌلت می نماییم.